Gündem

Çoğu Anti-Virüs Uygulaması Koruma Sağlamıyor!

Reklam

Google Play Store’a sürülmüş Android Anti-Virüs uygulamalarının üçte ikisi cihazlar için aslında hiçbir koruma sağlamıyor. Avusturyalı AV-Comparatives firması, Android akıllı telefon ve tabletler için güvenlik sunduğunu iddia eden 250 uygulamayı analiz etti. Sonuçlara göre, bu uygulamaların üçte birinden daha azının 2018’de ortaya çıkmış kötücül uygulamaların (trojan, rat, virüs) yüzde 30’unu tespit edebilmeyi başardığını açıkladı. Bu üçte birin dışında kalan uygulamaların ise Anti-Malware olarak tanımlanamayacağını belirtti. Testlerde Google Play Store’daki bazı uygulamaların kendi dosyalarını da kötü amaçlı yazılım olarak algıladıkları kadar vasat olduğunu belirtildi. Bu uygulamaların çoğunun Google Play Store’da dört veya daha yüksek bir inceleme puanına sahip olduğunu da söylemeden geçmemek lazım.

Test sonucu yapılan açıklamada sadece tanınmış, doğrulanmış ve saygın satıcıların uygulamalarını kullanmanızı öneririz denildi .

Testlerde iyi performans gösteren uygulamalar

• Avast

• AVG

• F-Secure

• Kaspersky

• McAfee

Gibi tanınmış markaları içeriyordu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Zaten play storeden anti indiren kaldımı bu devirde ya ismi sanı duyulmamis yok secure 360mıs felan gidip paraya kıyın kaspersky alın kendim kullanıyorum güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir