Güvenlik Açıkları

Dell, Potansiyel Güvenlik İhlali Sonrası Tüm Müşterilerinin Parolalarını Sıfırladı

Reklam

Bu çarşamba günü çok uluslu bilgisayar teknoloji şirketi Dell, online e-marketplace’lerinin bilinmeyen bir hacker grubu dahili ağına sızdığında bir ‘sibergüvenlik vakası’ yaşadıklarını açıkladılar.

9 Kasım’da Dell, ağlarında isimleri, e-posta adresleri ve hash’lenmiş parolaları dahil müşterilerin bilgilerini çalma girişiminde bulunan yetkisiz faaliyet tespit etti ve kesti.

Şirkete göre, ön araştırmalarda hacker’ların herhangi bir bilgiyi başarılı bir şekilde alabildiklerine dair kesin bir kanıt bulunamadı lakin yine de tedbir olarak Dell verilerin çalınıp çalınmasada dell.com sitesindeki tüm hesapların parolalarını sıfırladı.

Dell, hacker’ların ilk olarak ağlarına nasıl sızmayı başardıkları veya kaç tane kullanıcının bundan etkilendiği hakkında bir bilgi paylaşmadı lakin şirket ödeme bilgilerinin ve sosyal güvenlik numaralarının hedeflenmediğini doğruladı.

“Kredi kartı ve diğer kritik müşteri bilgileri hedeflenmemişti. Bu vaka, herhangi bir Dell ürününü veya hizmetini etkilemedi.” dedi Dell.

Eğer onların bir ürününü satın almak veya çevrimiçi desteğe erişmek için Dell sitesinde bir hesap kurduysanız, siz de etkilenmişsinizdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

YavuzhanD

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisiyim. Sofya'da Todor Kableshkov Higher School of Transport'da Erasmus+ yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir