Gündem

Facebook, Kullanıcıların Hesaplarını Hack’leyen Hong Kong Şirketine Dava Açtı!

Reklam

Facebook, tekrardan 2 tane Çin ve Hong Kong reklam şirketini iddia edildiğine göre Facebook kullanıcılarının hesaplarına zararlı yazılım yüklemekten ve hesaplarını yanıltıcı reklam için kullanmaktan dava etti.

ILikeAd isimli Hong Kong kuruluşu ve iki Çin yazılım geliştiricileri bu zararlı üzerinde çalışıp test ettiler ve zararlı yazılımı, Facebook kullanıcılarının hesaplarına sızmak, sahte mal reklamı ve diyet hapı reklamları için oluşturdular.

Facebook koşullarını ve reklam politikasını ihlal eden sanık için Facebook, “bazen reklamlarında ünlülerin fotoğrafını insanları tıklatıp kandırmak için kullandılar dedi”.

Ayrıca cloaking olarak bilinen proje üzerinde de çalıştıkları söyleniyor. Cloaking gelişmiş ve iyi organize edilmiş bir projedir. Kullanıcı veya kuruluşun arkaplandaki zararlıyı fark etmesi de oldukça güç oluyor.

Facebook, bilinmeyen reklamlar çalıştırması için ILikeAd kullanan kullanıcılara da 4 milyon dolardan fazla geri ödeme yapıldığını da söyledi.

Facebook, kullanıcılarını korumak ve dümeni bozmak için “platformumuzda zararlı yazılımlara yönelik taramalarımızı devam edeceğiz, hükümleri ve politikaları da tekrardan uygulayacağız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir