Gündem

Hacker’lara Bilgisayarınıza Erişim Sağlamasına İzin Veren İPhone Sarj Kablosu Payload Yüklü Şekilde Geliyor

Reklam

Hackerlara Macbook ekranında uzaktan terminali açıp bilgisayarı kontrol etmelerine izin veren İPhone sarj kablosu önceden yüklemiş payload, script ve komutlarla birlikte geliyor.

Şarj kablosu İPhone kullanıcıları tarafından veri transferi için Macbook’a bağlanılmasında kullanılan sıradan bir şeye benziyor ama tetiklenmiş bu kablo saldırı için uzaktan bağlantıyı sağlayan ekstra bileşenlerle birlikte geliyor.

MG olarak bilinen güvenlik araştırmacısı, Twitter’da buna O.MG kablosu adını verdi. “Meşrulaştırılmış bir kabloya benzeriyor ve öyle çalışıyor. Bilgisayarınız farklı bir şey olduğunun farkına dahi varamıyor. Saldırgan taraf oluncaya kadar ben, kablosuz şekilde kablonun kontrolünü ele geçireceğim dedi.

MG bu kabloyu elde varolan gerçek Apple kablolarıyla yaptı ve script’in çalıştırılmasını dahil ederek çeşitli zararlı operasyonları ifa etti ve uzaktan USB implantı sonlandıran implantı uyguladı.

 

Kablonun IP adresini yazması için telefon tarayıcısı Mac’teki terminale benzeyen, seçenekler listesini hackerların çalıştırdığı zararlı komutta açıyor ve tüm araçları çalıştırıyor.

 

MG, “Sonunda, implantın 100’de yüzünü oluşturabilecek ehemmiyete ulaştım ve mutfağımda yarattım ve sonra kabloyu bunu entegre ettim. Def con’daki bu ilk örnekler çoğunlukla aynı yolla yapıldı.” dedi.

“Kabloyu getiriyorsunuz, ekstra fiziksel yazılımcı (eğer cihazı kırar veya imha ederseniz) özel erken erişim grubuna erişim sağlıyor ve ürün kablosu Hak5‘te yayına geçtiğinden kullanılan %50 indirim kodu sağlayan modernize edilmiş İPhone şarj kablosunun her birini 200 dolardan satıyor.

Ayrıca, gelecekte yasal güvenlik aracı üretmek istedi ve ayrıca bu kablolar değiştirilmiş Apple kabloları yerine yenilerden yapılacak.

MG, “Hacker eğer gerekirse daha ileriye ulaşmak için uzun anten kullanabilir, “Ama kablo yakındaki kablosuz ağ için istemci gibi düzenlemelidir ve kablosuz ağ internet bağlantısına sahipse, mesafe temel olarak sınırsız olacaktır.” diyerek eklemede bulundu.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir