Siber Ataklar

Singapur’ da 1,5 Milyon Kişinin Kişisel Verileri Çalındı

Reklam
Singapur’un sağlık hizmetini hedef alan hackerlar, yaptıkları siber saldırıda 1,5 milyon kişinin kişisel verilerini çaldı.Kentin nüfusunun dörtte birinden fazlası, kasıtlı olarak hedeflenen ve iyi planlanmış olan busaldırıdan etkilendi. Bu kapsamda, Mayıs 2015 ile 4 Temmuz tarihleri ​​arasında kliniği ziyaret eden hastalara yönelik veriler yasa dışı olarak erişilip kopyalandı.

Hükümetten yapılan açıklamada, “Geçici hackerlar ya da suç çetelerinin işi değildi” , sorumluların başbakan ve yasakladığı ilaçlarla ilgili kişisel detaylar elde etmek istediğini ekledi.

Sağlık Bakanlığı ve İletişim ve Bilgi Bakanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada, “Saldırganlar, özellikle Başbakan Lee Hsien Loon’un kişisel bilgileri ve ayakta tedavi gören ilaçları hakkındaki bilgileri hedef aldılar.

Facebook sayfasında yaptığı bir açıklamada Bay Lee şunları söyledi: “Saldırganların ne bulmayı umduğunu bilmiyorum. Belki karanlık bir devlet sırrı için avlanıyorlardı, ya da en azından beni utandırmak için bir şeyler yapıyorlardı. “Öyleyse, onlar hayal kırıklığına uğramış olurdu. İlaç verilerim normalde insanlara anlatacağım bir şey değil ama içinde endişe verici bir şey yok. ”

Hükümet, Singapur’un tarihinde “kişisel verilerin en ciddi ihlali” olarak adlandırılan saldırıyı aradı. Veri tabanı yöneticilerinin 4 Temmuz’da “SingHealth’in IT veritabanlarından birinde olağandışı bir etkinlik” tespit ettiklerini ve “olayı, siber güvenlik önlemleri alırken faaliyetin yapısını belirlemek için araştırdıklarını” söyledi. Bildiride , ” Singapur Siber Güvenlik Ajansı (CSA) ve Entegre Sağlık Bilgi Sistemi (IHiS) tarafından yapılan soruşturmalar , bunun kasıtlı, hedefe yönelik ve iyi planlanmış bir siber saldırı olduğunu” doğruladı.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir