Gündem

Twitter SEO’su Jack Dorsey’ın Hesabı “Sim Swapping” Adlı Saldırıyla Hacklendi

Reklam

Twitter’ın SEO’su var ortaklarından olan Jack Dorsey’ın hesabı Chuckle Squad isimli hacker grubu tarafından geçen cuma hacklendi ve düzenli olarak sıkıntı veren Yahudi karşıtı açıklamaları kendisinin hesabından yolladılar.

Hackerlar SMS aracılığıyla tweet yollanmasına izin veren “hücre taşıyıcı” zaafiyetinden faydalanarak Jack’in hesabının kontrolünü “simswapping” isimli yöntemle aldılar.

 

Can sıkıcı tweetler Twitter’ın daha önceden SMS servisine yardım eden Cloudhopper isimli kuruluştan geldi.

Hackerlar Jack’in twitter hesabına bağlı telefon numarasını suistimal ettiler ve eğer 404-04’ü yazarlarsa bu yazı Jack’in Twitter hesabında yayınlanıyordu.

Twitter bu olayı “Bu telefon numarası telefon sağlayıcısının güvenlik istimarı yüzünden hesap ile bağlantılıydı. Bu, kimliği belirsiz kişilere telefon numarasından SMS aracılığıyla tweet oluşturmaya ve atmaya izin veriyordu.

Türkçesi;

-Jack’in yaşananları araştırdığından ve hesabının hacklendiğinden haberdarız.

-Hesap şu an güvende ve Twitter’ın sistemlerini tehdit eden bir belirtli yok.

Bu aynı hacker grubu tekrardan Youtuber’ların numaralarına Twitter’dan saldırdı ve ayrıca kendilerini James CharlesShane Dawson ve komedyen King Bach‘in de dahil olduğu vlogger’lara saldırı için kendilerini adadılar.

Bazı saldırgan tweet’ler 10 dakika hazırlandı ve Twitter bu olayı öğrenince tweet’leri sildi.

Ayrıca, Twitter, twitter hesabının tehlikede olmadığının belirtisini onayladı.

OurMine isimli hacker grubu zaten Jack’in hesabını 2016’da hacklenmişti ve “güvenliğinizi test ediyoruz” şeklinde mesaj yollamışlardı. Bu, hackerlar tarafından hesabının 2. kez hedefe alınması oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir